Testování kol v hotelu Valaška

Topkolo_new_2Testovací centrum elektrokol pro Vás bylo připraveno o víkendu na Horní Bečvě. Počasí bylo hodně deštivé, ale nás to neodradilo v testování. Přečtěte si článek o výjezdu na Martiňák a Pustevny (04.09.2012)

Sobota byla propršená a až k večeru se počasí umoudřilo. Neváhali jsme ani minutu a vyrazili z Horní Bečvy směr chata Martiňák. Jelikož nezbývalo moc denního světla, tempo bylo vysoké. Asistence šlapání na elektrokolech byla nastavena na maximum a rychlost výjezdu byla cca 16-18km/h. Po 25 minutách jsme dorazili na místo. Výjezd proběhl ve společenském oblečení a jako obvykle bez zapocení. Po návratu do Relax Hotelu Valaška ubyly bateriím dvě políčka z pěti u elektrokol vezoucí muže cca 90kg a v případě elektrokola vezoucí ženu ubylo na baterii pouze jedno políčko z pěti. Vezli nás elektrokola Agogs Uphill a Agogs Cityliner. (Oba modely mají baterii 10Ah/36V).

 

Nedělní počasí bylo lepší, tak jsme vyrazili hned po obědě směr Pustevny, opět značným stoupáním kolem chaty Martiňák. Asistenci šlapání jsme nastavili na polovinu a vyrazili. Výjezd trval cca 1,5 hodiny se zastávkami na focení. Během stoupání jsme upravovali asistenci šlapání až na maximum (proč se více namáhat, když se může namáhat elektřina). Celý výlet měřil cca 32 km. Po návratu ubylo bateriím tři políčka z pěti na elektrokole vezoucí muže a dvě políčka z pěti na elektrokole vezoucí ženu.

Z těchto hodnot je patrné, že bateriím zbývalo pořád dostatek energie pro zdolávání dalších horských kilometrů. Pro celodenní výlety měřící více jak 50 km doporučujeme přibalit nabíječku a během obědu si ji dobít. V restauracích Vám jistě rádi vyhoví.