Nový BOSCH PERFORMANCE CX eMTB MODE – první momenty

Od svého uvedení do provozu v roce 2015 byl motor Bosch CX nejvýkonnější motorizací této renomované značky. Během let sváděl německý výrobce pohonných jednotek elektrokol bitvu s neméně dravou konkurencí. Tento souboj vygradoval v tlak na vývoj a inovace, které brzy přinesly produktům BOSCH výhodu v podobě nových technologií. V aktuálním článku si představíme nové softwarové nastavení E-MTB režim BOSCH performance CX.

Úprava nastavení pohonu CX, také u dříve zakoupených modelů elektrokol.

Nejdůležitější zprávou celého procesu inovace je fakt, že aktualizaci nastavení pohonu BOSCH performance CX lze provést také u dříve vyrobených modelů elektrokol s touto pohonnou jednotkou. Pohony elektrokol se stále více blíží k propojení se smart zařízeními. Stále častěji se tak můžeme setkat s aktualizacemi softwaru.

 

 

 

Aktualizace využívají nové, nebo stávající funkce v současných systémech. Díky tomu lze zcela nový režim eMTB získat aktualizací prováděnou odborným pracovištěm. Pokud máte zájem o aktualizaci, neváhejte kontaktovat TOPKOLO. (Jsme autorizovaný servis elektrokol s pohony BOSCH, YAMAHA, SHIMANO, BROSE, 8Fun)

 

Režim e-MTB Bosch performance CX – podrobný popis

 

 

V úpravě nastavení softwaru nahrazuje nový režim eMTB dosavadní režim TURBO a je schopen se přizpůsobit potřebě jezdce, dle profilu tratě. Nejsnadněji lze funkci nového režimu vysvětlit na přirovnání s vozidlem s automatickou převodovkou. Režim eMTB nezávisle přepíná mezi TOUR, SPORT a TURBO v závislosti na tom, jakou silou jezdec působí na pedály elektrokola. Tedy místo nynějšího nastavení režimu SPORT, který měl efektivitu v rozmezí 210% připomoci k námaze jezdce, nový režim nabízí rozmezí 120% až 300% připomoci k námaze jezdce. A věřte, že tuto změnu rádi pocítíte..

 

Haibike-Bosch-2018-In-Tube-eBike-System

 

5 důvodů proč přejít na nové nastavení

 

Komfort a bezpečí – Minimum přepínání jízdních režimů a sledování displeje. Lepší kontrola nad elektrokolem. Jezdec se může naplno věnovat své jízdě i trati.

 

Okamžitá reakce – Pohon se aktivuje okamžitě při sešlápnutí pedálu.

 

Maximální podpora jezdce – Jezdec má nově k dispozici podporu, kterou aktuálně potřebuje. Ta vychází z tlaku působícího na pedály a automaticky se přizpůsobí jezdci.

 

Kontrola trakce – Lepší ovladatelnost elektrokola, díky progresivnímu režimu v náročných technických tratích.

 

Točivý moment – Maximální točivý moment až 75Nm pro sportovní výkon v horském terénu.

 

Při technickém stoupání v náročnějším terénu režim eMTB přináší větší kontrolu nad elektrokolem a lépe moduluje výkon podle aktuální potřeby. Tuto výhodu však pocítíte především u opravdu technických sekcí s množstvím větších překážek na trati, které většina jezdců horských elektrokol jen zřídka kdy na svých cestách potká.

 

emtb_mode 

 

Při mírnějších přejezdech v kopcovitém terénu se režim eMTB výrazně liší od režimu TURBO. Díky optimalizaci výkonu snižuje spotřebu energie. Jelikož eMTB režim v případě potřeby poskytne plnou asistenci a maximální výkon s lepší modulací. Je režim TURBO již nadbytečný.

 

Změna rozsahu režimu e-MTB v závislosti na preferovaném jízdním režimu. Pokud byl jezdec zvyklý na TURBO, tento progresivní přístup k pedálové asistenci rozšíří rozsah, který dosud chyběl. Jezdci, kteří obvykle vybírají TOUR, nebo SPORT při jízdě, se pravděpodobně setkají s opakem. Režim e-MTB doplňuje režim SOPRT a posouvá jej o kus dál.

 

HAIBIKE_2017_XDURO_ALLMTN_80_03

 

Při standardním využití, bychom po náročném testování nové úpravy softwaru ocenili také nový druhý progresivní automatický režim. Díky němuž bychom získali podporu v nižších úrovních připomoci, tedy v rozmezí ECO, TOUR a SPORT s podporou od 50% - 210%. Uvidíme zda dojde BOSCH i k tomuto jemnějšímu ladění svých výrobku.

 

 OBJEDNÁVKA AKTUALIZACE SOFTWARU BOSCH

 

TOPKOLO, s.r.o. je specilizovaným pracovištěm a zajištuje odborné provedení urpavy softwaru BOSCH.

Pro rezervaci provedení aktualizace je nutná objednávka mail: info@topkolo.cz / tel.: +420 596 639 836

---------------

Pro tento servisní úkon je nutno elektrokolo s pohonem Bosch performance CX přivést na prodejnu Topkolo v Ostravě - Třebovicích.