Haibike 2018 – představení elektrokol a novinek BOSCH a YAMAHA

V aktuálním článku vám  představíme novinky v sortimentu nejlepšího světového výrobce elektrokol německé společnosti HABIKE. Topkolo, s.r.o. je regionálním prodejcem této světové značky již více než 6 let. Po celou dobu spolupráce velmi pozorně sledujeme evoluci elektrokol Habike. Nyní přichází čas pootevřít dveře budoucnosti.

 

 

Haibike opět na špici i v roce 2018


První výraznou změnou prochází zažité označení modelů SDURO a XDURO. Dosud SDURO označovalo modely s pohonem od Yamaha a XDURO pohony Bosch. Od příští sezóny už se nebude jednat o značení pohonu, nýbrž geometrie a zaměření elektrokol Haibike 2018. Co tato změna znamená konkrétně, vysvětluje obrázek níže. Zákazníci se tedy budou snáze orientovat v modelech podle své individuální potřeby.

 

XDURO = EXTREM / SDURO = SPORT

 

Elektrokola HAIBIKE SDURO 2018


Skupina elektrokol s označením SDURO v sobě zahrnuje modely Trekking, Cross / Hybrid, Hardtail MTB a některé typy celoodpružených modelů elektrokol se zdvihem do 120mm. Tato skupina modelů bude tedy nově zahrnovat elektrkola Haibike s pohony YAMAHA PW SE, YAMAHA PW-X a BOSCH CX. Modely vyšší řady již budou nově osazeny bateriemi BOSCH IN TUBE.

 

Sduro vs Xduro

Elektrokola HAIBIKE XDURO 2018


Xduro se nově stává synonymem pro extrémní jízdu v náročném terénu. Tato skupina elektrkol Habike je osazena nejvýkonnějšími pohonnými jednotkami YAMAHA PW-X a BOSCH CX. Samozřejmostí je 500 Wh baterie, která umožnuje takřka neomezený výlet. Habike XDURO se zaměřuje na extrémní jezdce a nabízí jim maximální podporu. Geometrie rámu umožnuje snadnou ovladatelnost i v těch nejnáročnějších terénech. Zdvih u celoodpružených elektrokol se zastavil na hranici 200mm. ALLMOUNTAIN, NDURO, DOWNHILL a FATBIKE i další speciály jsou tedy novým nástrojem pro neotřelé zdolávání všech možný i nemožných terénů a tras.

Elektrokola Habike 2018 – YAMAHA


Novinky v japonských pohonech YAMAHA jsme se dočkali již v sezoně 17. Kdy YAMAHA představila naprostý top v pohonech elektrkol pod označením YAMAHA PW-X. Tento pohon dokázal nově posunout možnosti elektrokol Haibike na zcela novou příčku. Důkazem oblíbenosti těchto motorů je jich osazení v dalších modelech Haibike. Do této doby velmi efektivní a často osazovaný pohon elektrokol YAMAHA PW pro novou sezonu střídá jeho aktivnější následovník YAMAHA PW SE. Pohon PW SE je konstrukčně a výkonnostně někde mezi původním PW a nejvýkonnější PW-X. Novinka PW SE disponuje frekvenčním rozsahem až 110 ot./min..

Novinky se také dočkáme u displeje. YAMAHA vyslyšela přání jezdců a přichází s novými displeji pro pohon PW-X. Tento displej reaguje na přesné požadavky trhu. Nově jej lze umístit na více míst dle přání a potřeb jezdce. Především je však displej osazen výkonnějšími články pro lepší viditelnost na přímém slunci. U dalších pohonných jednotek zůstává tento prvek beze změn.

Elektrokola Haibike 2018 - BOSCH


Naprostou novinkou je změna gravity casting pro některé modely BOSCH. Haibike nově přistoupil na patentované uchycení baterie BOSCH. Nabízí jej rovnou v několika špičkově vybavených modelech elektrokol. Důsledkem nového způsobu integrace 500Wh baterie BOSCH je lepší ovladatelnost, rychlejší reakce a především nižší těžiště. Tento krok podtrhuje jedinečný design, který je pro společnost Habike a její produkci pravidelně oceňován v prestižní soutěži RED DOT DESIGN.
Nově vylepšené softwarové nestavení pohonu BOSCH

V sezonně 2018 také BOSCH přichází s řešením dle zákaznických požadavků. Do standardních jízdních režimů (eco, tour, sport, turbo) přibude nový režim EMTB. Tento adaptivní režim reaguje přesně na momentální potřeby jezdce. Během jízdy nabídne plnou asistenci a podporu. Podle potřeby dokáže přepnout pohon elektrokola ze základního TOUR režimu na vyšší a opačně. Znamená to tedy, že jezdec se může soustředit na svůj výkon a trasu. Odpadá potřeba přepínat ručně režimy připomoci.


ABS přední brzdy, kontrola zdvihu zadního kola a další technologické lahůdky, které si BOSCH připravil na sezonu 2018 představíme na konci roku až budeme mít k dispozici testovací elektrokola pro utvoření vlastního názoru.

E-CONNECT propojení elektrokola a chytrých zařízení

 

Haibike_eConnect_Diebstahlschutz


Ještě více se v nové sezónně prohloubí systém eCONNECT. Tento byl v minulosti nasazen a testován v 5000 modelech s pohony Yamaha PW-X a BOSCH CX. Systém umožnuje komunikaci elektrokola se smart zařízeními pomocí technologie Bluetooth. Nabídne rozšířené funkce včetně sledování odcizeného elektrokola pomocí GPS, detekci pádu, lokalizaci a záznam o trase.

 

Za nedlouho vám představíme další zajímávé body pro nadcházející sezonu 2018. Do té doby si můžete prohlédnout produkty v předobjednávkovém režimu. Následujte odkaz:

ELEKTROKOLA HAIBIKE 2018 - PŘEDOOBJEDNÁVKA