Elektrokola s velkým dojezdem

Topkolo_new_27Pokud bychom s odstupem chtěli definovat trh s elektrickými koly, dal by se shrnout do dvou základních skupin. Elektrokola s dlouhým dojezdem a elektrická kola s nízkou pořizovací cenou. Chtít tyto dvě skupiny sloučit dohromady většinou nevytváří potřebnou přidanou hodnotu ani u jedné z těchto skupin. Ale přeci jen je zde výjimka, která potvrzuje pravidlo. (06.05.2015)

 

 

 

Elektrokola Lectron, aneb optimalizujme poměr cena/výkon

Od samého začátku letošního roku přišla česká značka elektrokol Lectron s průlomovým řešením. Podařilo se u Lectronu vyřešit zásadní otázku? Po třech měsících nepřetržitého testování elektrických kol Lectron (modelová řada 2015) v největším českém testcentru elektrokol TOPKOLO.cz přinášíme překvapivé zhodnocení. 

Rádi byste se dověděli o testování elektrokol více, pokračujte zde: Testcentrum elektrokol Ostrava

Pro dlouhodobý test elektrokol Lectron jsme zvolili zástupce následujících kategorií:

Městské elektrokolo s nízkým nástupem – Lectron Citana R

Horské elektrokolo s velkým dojezdem – Lectron Montana RX

Trekové (crossové) dámské elektrokolo – Lectron Altezza RX

Výběr zvolených elektrokol ovlivnil především parametr možnosti volby výbavy. Pro rok 2015 zvolil Lectron produkci elektrokol ve dvou výbavových variantách. V základní cenově dostupnější variantě jsou elektrokola Lectron vybaveny bateriemi o celkové kapacitě do 10,4Ah. Displej a ovládání jsou provedeny v základním zpracování, kdy displej zobrazuje pouze základní údaje elektrického kola.

Druhá výbavová varianta je u Lectronu rozeznatelná na první pohled. Baterie mají jiný design. Jsou ve většině případů integrovány přímo do rámu elektrokola. Především se baterie pro Lectron u vyšší výbavové skupiny odlišují vysokou kapacitou přes 13Ah. Což v praxi znamená dlouhý dojezd elektrokola na jedno nabití. Také displej má oproti levnější variantě mnohem více funkcí. Další komponenty kola jsou také na vyšší úrovni.

Sledujete s námi, jak si vedla elektrokola Lectron v dlouhodobém testu. Přineseme Vám také recenze zákazníků, kteří si elektrokolo této značky již zakoupili.   

Opravdu Lectron vyřešil otázku, zda jde nabídnout českému spotřebiteli elektrokolo s velkým dojezdem za přijatelnou pořizovací cenu?

Sledujete naši sérii a dozvíte se více…

Topkolo.cz tým