E: ISHOCK – Technologie budoucnosti, již dnes na prodejně TOPKOLO.cz

Topkolo_new_30Stále se snažíme o to, abychom Vám našim váženým zákazníkům přinášeli nejnovější poznatky ze světa elektro-cyklistiky. Absolutní technologickou novinkou je systém určený pro celoodpružená elektrokola s podporou elektronické asistence. Jako první v Česku Vás s touto novinkou podrobně seznámíme. Pohodlně se usaďte, E: ISHOCK právě přichází. (16.06.2015)

Topkolo je již dlouholetým partnerem elektrokol značky Haibike. Mimo prodejní a servisní činnost Topkolo.cz, elektrokola v Ostravě, zaměřuje svou pozornost do oblasti vývoje a transferu nových technologií. A to nejen v rámci největšího Testcentra elektrokol v Česku.

 

Absolutní novinkou v oblasti horských elektrických kol je Inteligentní systém tlumičů tzv.: e:i SHOCK

Pod nenápadným názvem e:i shock se skrývá neuvěřitelně mocná technologie. Tento inovativní inteligentní systém zaručuje jezdci velkou porci zábavy při jízdě do kopci i z kopce bez nutnosti ručního zásahu do nastavování tlumiče.

Jak e:i shock na MTB elektrokole funguje?

Základem jsou tři typy senzorů. Senzory systematicky sledují rychlost, zrychlení a krokovou frekvenci. Načtená data jsou během 1/10 sekundy zpracovány řídící jednotkou. Úkolem řídící jednotky je okamžité automatické nastavení podvozku elektrokola, dle zpracovaných dat pro aktuální terén. Cyklista se tak za jízdy věnuje pouze brzdám, řízení a řazení. Jak snadná a komfortní je jízda na elektrokole se systémem e: i shock se přijďte přesvědčit k nevětšímu prodejci elektrokol v Česku.  Topkolo.cz je zde pro Vás každý pracovní den viz. provozní doba.

Vývoj e:i shock a transfer technologií.

Vývoj tohoto revolučního systému trval déle jak pět let. Teprve v samém závěru loňského roku byl oficiálně představen společnostmi Haibike, Ghost a Lapierre, které stály od počátku u jeho zrodu. Systém inteligentního odpružení pro horská elektrokola si patentovala společnosti ACCELL Group (patřící do skupiny WINORA). Na projektu intenzivně spolupracovaly také výrobci ROCK SHOX a TRELOCK. S cílem vyvinout inteligentní tlumič.

Základem technologie e: i shock jsou tři sensory:

- sensor zrychlení na vidlici

- sensor rychlosti na vidlici

- sensor na středu klik, který rozpozná krokovou frekvenci cyklisty

Systém e:i shock váží 350 gramů a baterie namontovaná na rámů má výdrž cca 25 hodin.

 

Režimy nastavení e:i shock

Automatic: e:i shock sám rozpozná vhodné nastavení a je aktivní během celé jízdy. V tomto režimu je k výběru 5 různých úrovní citlivosti.

Open: maximální zdvih

Blocked: žádné nerovnosti v terénu – tlumič je zamčen

Medium: kompromis mezi uzavřeným a otevřeným tlumičem

Jak snadná a komfortní je jízda na elektrokole se systémem e: i shock se přijďte přesvědčit k nevětšímu prodejci elektrokol v Česku. Topkolo.cz je zde pro Vás každý pracovní den.

 

Topkolo.cz tým