BOSCH PERFORMANCE CX 2016 - Nová pohonná jednotka pro elektrokola

Topkolo_new_35Podařilo se zvednout společnosti Bosch vhozenou rukavici? V roce 2015 Yamaha vydala elektro-pohonnou jednotku, která zbourala zaběhlé bariéry elektrocyklistiky. Německý výrobce Bosch však příliš dlouho s odpovědí na tuto výzvu neotálel. Jaký je tedy nový motor a celkový systém elektro pohonu pro elektrokola Bosch Performance CX? Přinášíme exkluzivní rozbor celého pohonného systému Bosch pro elektrokola 2016. Máte se na co těšit, inovací je opravdu mnoho…

Nová pohonná jednotka Performance CX dodává podstatně silnější akceleraci při jízdě do kopce i v terénu. Přesvědčivě obratnější je také na horských a sjezdových tratích. Nastavte si ještě vyšší cíle a objevujte nejvyšší vrcholky díky inovacím nového pohonu Performance CX.

 

Topkolo_Haibike 2016_

Základní inovace Bosch, zaměřte se na vrchol při prvním zašlápnutí!

Maximální točivý moment: Trvalý a silný výkon motoru až do maximální rychlosti díky točivému monentu 75 Nm.

Přímý průtok: Malá revoluce, velký dopad! Přímý průtok proudu od prvního zašlápnutí do pedálu. Výkonnostní křivka se dostává do svého maxima již při 20 otáčkách za minutu.

Ovládání během jízdy: Snadné nastavení a ovládání díky více úrovním asistence šlapaní v rozsahu 50% – 300%. Celý potenciál se projeví díky dynamickému řízení výkonu typický právě pro pohony Bosch.

E-MTB design: Kvalitní rozhraní a minimální faktor opotřebení. Toto jsou aspekty díky niž, je řazení šetrné k řetězu a kazetě.

Pojďme se zaměřit na jednotlivé komponenty řady CX do detailu.

Pohonná jednotka Bosch Performance CX - čistá dynamika

Performance CX má jasně znatelný nárůst výkonu, s 75 Nm maximálního točivého momentu. Sportovní charakter pohonu podtrhuje menší pouzdro a matné práškové lakování motoru řady CX. Pohony Bosch řady CX poskytují silné zrychlení a maximální stoupavost při jízdě do kopce.

Topkolo_Haibike 2016_ (2)Topkolo_666-14

Řada Performace se již tradičně zaměřuje na výkon a jízdu ve vysokých kadencích pro kondiční trénink sportovců. Tím se Bosch vymezuje vůči konkurenčním pohonům a jasně tak dává najevo svou vizi poskytnout zcela nový zážitek z jízdy na elektrokole.  

Elektromotor

Detekce řazení

Rychlostní limit

Kroutící moment Nm

Váha

Performance CX

Ano (dynamický)

25 Km/hod

TU: 75 
SP: 60 
TO: 50 
EC: 40

< 4 kg

BOSCH PERFORMANCE CX – pohonné jednotky v naši nabídce elektrokol HAIBIKE XDURO3 a elektrokol CUBE. Více informací zde..

Topkolo_16-00Topkolo_1-02

 

Power Pack akumulátor 500 Wh – koncentrovaná energie

Navýšení kapacity baterie Bosch 500Wh = vyšší dojezd/maximální zábava. Zdroj energie je pro sezónu elektrokol 2016 nově navýšen o 100 Wh. Což pro jezdce znamená především delší dojezd jak v rovinatých tak i horských terénech. Lithium-ion baterie se vyznačuje nejvyšší koncentraci energie s nejmenší možnou velikostí a nejnižší váhou 

Akumulátor:

500 Wh obsah energie

Optimalizované nabíjení chování:

Plné nabití za cca. 4.5 h, 50% u <2 hodiny

Nejlepší ve své třídě:

Technologie pracuje s nejvyšší hustotou energie (190 Wh / kg) na trhu. Zároveň si zachovává nejnižší hmotnost a objem.

Displej – K vrcholům na první pohled

Díky palubního počítače můžete ovládat své elektrokolo snadno a intuitivně. Základem je displej, který je přehledný a snadno čitelný také za slunečního světla.

Elektrokopohon Bosch Performance CX je nabízen s dvěma displeji. Oba typy displejů shodně poskytují nabíjení mobilních zařízení. Použitím integrovaného rozhraní USB, můžete nabíjet mobilní zařízení, jako je smartphone, když jste na cestách. Oba displeje Bosch shodně poskytují režim Off-board. Funkce Off-board slouží k ovlándání displeje ve chvíli kdy se nachází mimo elektrokolo.

Bosch Intuvia – snadné řešení

Displej Bosch Intuvia podporuje všechny režimy elektropohonu Bosch Performance CX

Turbo -  Přímá, silná podpora až do maximální kadence pro ambiciózní a sportovní ježdění

Sport - Okamžitá, silná podpora pro sportovní jízdu off road a v městském provozu

Tour - podpora pro dlouhé túry

Eco - Efektivní podpora s maximální účinností pro maximální rozsah

Off - Žádná podpora, všechny cyklusy počítačové funkce jsou k dispozici

Jak rychle jedu na elektrokole? Jak daleko se dostanu? A nebyl tento kopec strmější? Díky cyklo-počítači Intuvia na řídítkách mohou být tyto otázky zodpovězeny rychleji, než na ně vůbec dojde.

Smart doporučení:

Váš systém rozpozná, zda jste v optimálním rozsahu pohonné jednotky a doporučí vyšší nebo nižší rychlostní stupeň. Pomocí jednoduchých symbolů šipek. Výsledek: příjemnější zážitek z jízdy a optimální rozsah.

Produktový katalog Haibike Xduro³ (elektropohony BOSCH) 

Nabíječka – na cestě opět rychleji!

Bosch nabíječky jsou již tradičně kompaktní, lehké a robustní, ale především velmi rychle! Aby bylo možné vychutnat si  ještě více zážitků z cesty. Výhodou systému Performance CX je také  cestovní nabíječka na zapalovač v autě.